Duyurular

Kıssadan Hisse

KISSALARDAN HİSSELER

 

İmansız Gitme:

 

Hayri Babadan, Enver Babaya, ondanda bize anlatıldı.

Zamanın birinde, Vali Bey; Her Cuma günü Cuma namazına giderken yolunun üzerindeki hep aynı yerde oturan dilenciye sadaka olarak bir miktar para verirmiş.

Dilenci de her defasında Allah akıbetini hayreylesin diye dua edermiş. Vali,  Bir Cuma günü yine aynı dilenciye sadaka verdikten sonra camiye gider ve o günkü hutbeyi irşat ederken çok sıkışır, öyle ki, İçinden Yarabbi senin 40 kişinin içinde dostların vardır, o dostlarının yüzü suyu hürmetine bu sıkıntımı bertaraf et ki hutbeyi bitireyim diye duada bulunur.

Cemaatin içinde de var olan bir Allah dostunun yüzü suyu hürmetine,  Allah c.c. duasını kabul eder.

Vali Bey, zaman içinde zamanı yaşar, bir anlık zamanda, dışarı çıkar, def-i hacetini yapar güzelce abdestini alır ve camiye girer hutbeye kaldığı yerden devam eder.

Cemaat bu olan bitenlerden haberi yoktur. Ertesi Cuma günü tekrar camiye giderken aynı yerdeki dilenciye sadaka verir ve dilenci her seferinde olduğu gibi Allah akıbetini hayreylesin diye dua edince, Vali Beye; sen başka dua bilmez misin deyince, dilenci Vali Beye; geçen Cuma namazındaki Allah dostu imansız olarak vefat etti, der.      

Hiç kimsenin ne olacağı belli değildir. Son nefes çok önemlidir.

Yapmış olduğumuz ibadetlere güvenmeyelim.

Allah Ahir Akıbetimizi Hayr eylesin. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates